Aká je najlepšia kombinácia vitamínov pre škôlkara?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

mesiac pred nástupom do škôlky začal 3-ročný syn (13 kg) užívať Imunoglukan 3 ml a DeVit 2 kvapky. Hneď druhý týždeň škôlky ochorel a odvtedy sa to s ním ťahá. Je viac doma ako v škôlke. Pridala som aj Cevitko 2 ml. Čítala som, že je vhodné doplniť aj zinok. Ten som našla v Rinimun sirupe a Toto Betaglukan + C + Zn + D3. Aj z poradne však viem, že tu odporúčate hlavne Imunoglukan.

Ostať teda pri ňom?

Ak áno, neboli by vhodnejšie kapsule, keďže neobsahujú konzervanty a umelé sladidlá?

Je pravda, že pre lepší účinok je dobré ho dávať večer až 1 hodinu po jedle, prípadne ráno na lačno 1 hodinu pred jedlom?

Akú zvoliť čo najlepšiu kombináciu vitamínov, aby obsahovali hlavne odporúčanú dennú dávku?

Ak je lepšie ich vyskladať zvlášť, môžete mi napísať presné dávkovanie?

Mám doplniť aj DHA či probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

Imunoglukan v kapsuliach je vhodný pre deti od 3 rokov. Ak dieťa nemá problém s touto liekovou formou, kľudne ju zameňte. Odporúča sa užívať ráno nalačno alebo večer pred spaním. Vo svojom zložení už vitamín C obsahuje, nie je potrebné podávať ho samostatne.

Odporúčam k nemu pridať vitamín D. napr Devit v dávke 2 kvapky denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut