Aké doplnky pomáhajú na hypotyreózu?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

mamka má autoimunnú hypotyreózu (nazývanú aj Hashimotová hypotyreóza), teda má zníženú činnosť štítnej žľazy.

Rozumiem tomu správne, že jód pomáha iba pri zvýšenej funcii štítnej žľazy a naopak škodí pri zníženej funkcii?

Je doplnok Gynex vhodný na hypotyreózu?

Vraj normalizuje činnosť štítnej žľazy.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Jód je esenciálnym prvok pre správnu činnosť štítnej žľazy. Je totiž súčasťou jej hormónov. Pokiaľ štítna žľaza netvorí si vlastné hormóny príjem jódu jej nepomôže. V prípade zníženej činnosti štítnej žľazy je potrebné chodiť na pravidelné kontroly k endokrinológovi a brať lieky. Výživové doplnky Vám v tomto nepomôžu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie