Ste tehotná a máte problém so štítnou žľazou - hypotyreózou?

siska8881
21. jan 2013

na začiatku tehotenstva mi z krvi zistili, že mám štítnu žľazu - hypotyreózu - znížená funkcia štítnej žľazy..celý život som o tom nemala ani ponatia..zo začiatku som začala brať euthyrox 75, teraz mi to zvýšili na 100. máte niektorá s týmto skúsenosť? dajte vedieť

mireckaaaa1
21. jan 2013

Presne môj prípad, nikdy som s tým nemala problém, ale na začiatku tehotenstva mi zistili hypotyreózu. Beriem jeden deň 100, ďalší 50 a takto to striedam. Teraz som už mala výsledky ukážkové o mesiac idem zasa k endokrynologičke. Ak sa začalo s tabletkami včas, nemalo by to mať žiadne dôsledky pre bábätko, aj keď ja som začala s liekmi až v 12 tt, doktor vravel, že aj tak v poho. Dokonca po tehotenstve sa to môže upraviť tak, že nebudeme brať žiadne lieky.

zabkalu
21. jan 2013

ja sa "liečim" na štítnu žľazu už od puberty. Mala som predpísaný Eutyrox, kým som bola doma, tak som oho brala pravidelne, kým mi ho dala mama k raňajkám, ale ako som išla na výšku tak som ho brala ako prišlo. chodila som na pravidelné kontroly no moja vtedajšia endokrynologyčka, mala také čudné vyšetrenie. od dverí som dostala otázky "potia sa ti ruky?" NIE, "búši ti srdce?" NIE "máš nejaké ťažkosti?" NIE, tak mi zobrala krv a čakáme na výsledky. (podotýkam že som brala tabletku až dve za mesiac) keď som si bola pre výsledky, dostala som odpoveď, že je to super a len tak ďalej. no keď som začala plánovať tehu, tak som vyhľadala lekára v novom bydlisku, patrí medzi naj odborníkov. ten mi povedal, že mám chronický zápal štítnej žľazy a vzniklo to zanedbaním ochorenia a do smrti budem brať lieky. brala som pred tehu 50 eutyrox a keď som otehotnela tak 6x 100 týždenne. priebeh tehu v pohode, malý je zdravý a v pohode. takže pokiaľ ste pod dohľadom nič také sa nestane. 🙂 držím palce pri pôrode... 🙂

strihalka
21. jan 2013

aj ja jsem to tak mala.....brlaa jsem to ale velice sporadicky....po tehu uz vubec a vse je ok

miminka327
21. jan 2013

ja sa tiež liečim na štítku,už 5rokov to bude 🙂 , keď budeš pod dohľadom...nič by sa nemalo prihodiť 🙂 beriem euthirox 75 🙂 a budem už na furt...

ivankaalenka
21. jan 2013

Ja sa liecim Eutyroxom od 10 rokov, cize to bude uz 22 rokov a tehu v pohode, dokonca mi ani nezvysila davky, netreba sa toho bat, dnes ma problemy so stitnou zlazou strasne vela ludi. Akurat sa mi to zhorsuje a mam stale vyssie davky. Mam autoimunitu stitnej zlazy, takze bohuzial. Nevadi. Keby mi nevypadali kvoli stitnej zlaze vlasy, tak si to ani nevsimnem :( no vypadali a stve ma to. Lieky treba brat, ak to niekto ma zistene, tak je to na cely zivot, aspon tak mi to povedala lekarka. U mna to zatial plati.

janamama
21. jan 2013

Ja mám tiež problém so štítnou žľazou, Euthyrox beriem asi 7 rokov. Pri druhom tehu som bola relatívne neskoro u endokrinologičky a tá sa fakt hnevala, že som to podcenila - bola som u nej v 6-tom mesiaci. Našťastie výsledky boli v poriadku, brala som naďalej svoju dávku - 100 a všetko je v poriadku. Vynechanie liečby počas tehotenstva, hlavne z dôvodu, že sa žena cíti fajn je vraj veľmi nebezpečné, pretože, ako mi bolo vysvetlené, matka môže "kradnúť" hormóny z tela plodu a to môže poškodiť - narodí sa s hrvoľom alebo s chybou funkcie štítnej žľazy - a to v extrémnych prípadoch vedie ku kretenizmu. Nestraším, len posúvam ďalej info od doktorov, tak ako som ich dostala ja. Tak prosím nepodceňujte to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre