Aké informácie máte o lieku Revolade?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Revolade.

Aké informácie máte o lieku Revolade a aký je Váš názor na tento liek?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Revolade sa používa na liečbu trombocytopénie. Trombocytopénia je ochorenie charakterizované zníženým počtom trombocytov a teda zvýšeným rizikom krvácania.

Revolade obsahuje liečivo eltrombopag, ktoré patrí medzi hemostatiká.

Liečivo sa viaže na membránu ľudského trombopoetínového receptora a aktivuje signálne kaskády podobné endogénného trombopoetínu.

Trombopoetín je hlavným stimulátorom tvorby krvných doštičiek (trombocytov) v kostnej dreni.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová