Aké je správne dávkovanie liekov Benedikt lekársky a Senovka grécka pre spustenie laktácie?

Zodpovedané
20. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania produktov na podporu laktácie.

Aké je správne dávkovanie liekov Benedikt lekársky a Senovka grécka pre spustenie laktácie?

Je vhodné užívať aj ricinus communis?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka Benediktu a Senovky pri spustení laktácie je 3x denne 2 kapsuly pred jedlom. Postupne môžete znižovať až na 2x denne 1 kapsula.

Kombinovať uvedené výživové doplnky a homeopatiu spolu môžete, ale nemyslím, že pri vyššej dávke Senovky a Benediktu to bude potrebné.

Benedikt lekársky - Organika

Benedikt lekársky - Organika je výživový doplnok s obsahom benedikta lekárskeho (sušená nadzemná časť) 500 mg v jednej vegánskej kapsule.

Senovka grécka - Organika

Senovka grécka - Organika je výživový doplnok s obsahom senovky gréckej (Trigonella foenum-graecum L.) sušené semeno 500 mg v jednej vegánskej kapsule.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut