Aké je správne užívanie lieku Progestanelle počas tehotenstva?

Zodpovedané
14. jan 2019

Dobrý večer,

som v 9. týždni tehotenstva a lekárka mi kvôli špineniu predpísala Progestanelle 200 mg. Kázala mi vkladať si 2x denne (ráno, večer) 1 kapsulu do pošvy.

V príbavolom letáku je písané, že sa nesmie prekročiť denná dávka 200 mg. Ide o kapsule na peroralne užívanie.

Aké je teda správne užívanie počas tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Progestanelle sú perorálne kapsle. Takže buď ste sa s pani doktorkou nepochopili, alebo Vám omylom predpísala niečo iné oproti tomu, čo Vám vravela v ambulancii. A správne ani dávka 200 mg by sa nemala prekročiť.
Prosím zavolajte si s doktorkou a upresnite si liečbu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová