Aké krémy sú účinné na genitálne bradavice?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

som v 40. týždni a začali sa mi tvoriť genitálne bradavice. Kvôli vysokému štádiu tehotenstva mi kožná odporučila dusík až po pôrode. No ja sa hanbím s tým ísť rodiť.

Aké krémy, ktoré nie sú viazané na lekársky predpis sú účinné?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma to, ale žiaden takýto účinný voľnopredajný krém nie je.

Stotožňujem sa s názorom dermatológa a budete musieť s použitím dusíka počkať. Prípadne sú aj krémy na lekársky predpis, ale taktiež vhodné až po pôrode (konzultujte s vašim gynekológom).

Určite tu nie je žiaden dôvod na hanbu. Stretla som sa s týmto problém už u viacerých budúcich mamičiek a práve v lekármi im bolo odporúčané počkať s riešením po pôrode.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut