Aké lieky môžem okrem homeopatík užívať v 1. trimestri?

Zodpovedané
11. dec 2022

Dobrý deň,

som v 1. trimestri tehotenstva, mám suchý dráždivý kašeľ. Niekedy aj vlhký. Okrem toho pociťujem bolesti hrdla a mám plný nos.

Aké sirupy, lieky a prípravky na tieto príznaky môžem okrem homeopatík užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

na kašeľ môžete užívať Stopkašeľ Medical sirup Dr. Weiss. Je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy (obsahuje výber šetrných bylín).

Na bolesť hrdla je pre Vás vhodný StopKašeľ ANGIN-EX sprej, Vincentka pastilky.

Do nosa použite hypertonicku morskú vodu - napr. Sterimar na upchatý nos.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut