Aké lieky od bolesti môžem užívať v tehotenstve?

Zodpovedané
17. okt 2019

Dobrý deň,

som v 28. týždni tehotenstva a mám bolesti sedacieho svalu a z toho bolesť celej nohy.

Aký liek môžem užiť?

Paralen mi nerobí dobre na žalúdok.

Ďakujem

Dobrý deň,

28. týždeň ak sa nemýlim je už začiatok tretieho trimestra. V treťom trimestri sú už lieky s obsahom ibuprofénu kontraindikované, ako tablety, tak aj krémy. Preto sa radšej poraďte s lekárom.

Bolesti máte pravdepodobne vplyvom tehotenstva. Zvýšenie telesnej hmotnosti môže spôsobiť tlak na sedací nerv. Takisto rastúcim bruškom sa presúva ťažisko dopredu, takže na panvovú oblasť je mierny tlak, čo môže spôsobiť zaseknutie sedacieho nervu.

Odporúčam navštíviť fyzioterapeuta, alebo vyskúšať tehotenskú masáž. Na boľavé miesto si na uvoľnenie môžte prikladať hrejivý gélový vankúšik.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová