Aké spreje do nosa môžem používať, keď som tehotná?

Zodpovedané
3. okt 2019

Dobrý deň,

som v 22. týždni tehotenstva a už 4. deň mám upchatý nos. Používam Mar plus. Keď už je najhoršie, tak si strieknem Orinox, ale iba v krajnom prípade. Moja obvodná mi dala aj Dithiaden 2 x 1 tabletu, Mar plus a vraj môžem Strepsils.

Môžem uškodiť bábätku?

Aké iné spreje do nosa môžem používať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na upchatý nos v tehotenstve môžte užívať morskú vodu ako napríklad Mar.

Avšak ak pri upchatom nose je účinnejší hypertonický roztok morskej soli, teda Mar hypertonic.

Strepsils sa neodporúča pre nedostatok údajov o bezpečnosti v tehotenstve. Ak máte na mysli cmúľacie tablety pri bolesti hrdla, tak bezpečné sú Septilen pastilky a Hydro pastilky.

V krajnom prípade, 1x denne si môžte strieknúť Orinox.

Pri upchatom nose môžte taktiež vdychovať inhalačnú tyčinku Hap-či.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová