Čo používať na upchatý nos v tehotenstve?

lilly15
8. dec 2011

Ahojte tehulky, chcem sa poradiť s babami, ktoré majú problém ako ja. som v 18tt a už tretí týždeň u mňa pretváva upchatý nos a kašel. Na krčnom mi povedali že z ich pohladu je všetko ok, teda že upchatý nos je z tehotenstva, dostala som sprej ktorý mi ale vôbec nezaberal tak som v krajnej núdzi použila manželov Muconasal, lebo som už vôbec nevedela dýchať. Teraz mám ale obavu či to miminku neublíži.
Na ten pretrvávajúci kašel mi museli nasadiť na plúcnom antibiotiká, Zinnat, ktoré sa vraj môžu v tehu brať vždy lepšie ako v tele prenášať zápal. Radila som sa aj s mojim gynekológom a povedal, že tieto antibiotiká v pohode môžem. Len ten upchatý nos ma stále trápi. Baby, ktoré máte rovnaký problém ďakujem za rady 🙂

misinn
8. dec 2011

@lilly15 ahoj, mna trapil upchaty nos od stvrteho mesiaca tehu az kym som neporodila, den po porode sa mi normalne uvolnil. cele tehotenstvo som pouzivala olynth

kvojtanikova
8. dec 2011

@lilly15 pohladaj si tu v temach, urcite tu je podobna, je velmi vela zien ktore maju rovnaky problem ako ty. Ja osobne som pouzivala Nasivin Soft, 1x denne na noc, aby som sa aspon vyspala, lebo inak som bola uplne vycerpana. Mozes aj Pinosol (ale ten moc nepomaha), morsku vodu, atd. Pokial nepouzivas bezne nosove spreje vo velkom mnozstve, aplikacia 1-2x denne babatku neublizi, uz si v druhom trimestri takze by to malo byt v pohode. Problem s nosovymi sprejmi je v tom, ze stahuju sliznice, teda aj sliznicu maternice, teda by mohlo dojst k predcasnemu porodu. Ale je to velmi zriedkave a dojde k tomu vtedy, keby si si tei spreje striekala kazdu hodinu, ze by si napr. za 3 dni minula celu flasku. Pokial ostanes pri tej jednorazovej aplikacii, nemusis sa bat.

lilly15
autor
8. dec 2011

missinn ahoj 🙂 tak sme sa tu stretli :D ďakujem za radu!

lilly15
autor
8. dec 2011

Áno túto tému som si tu našla,ale keďže to boli príspevky staré 3-4 roky chcela som počuť aj aktuálnejšie názory. Ale ďakujem. Nepoužívam spreje často, max. tak 2x denne, hlavne ked idem spať aby som sa stále nebudila na to, že neviem dýchať a mám sucho v hrdle keďže potom dýcham ústami. Muconasal mi totiž perfektne uvolní nos aj na celý deň, keď ho použijem ráno a potom zasa až na noc.

zuzana581
8. dec 2011

@lilly15 Ahoj. Ja som mala tehotenskú nádchu (ako to nazvala moja dokina) pri oboch deťoch, zhruba od polky tehu. Pri dcére som to riešila len morskými sprejmi, a keď bolo najhoršie, tak nejaký olynth, nasivin a tak. Pri synovi, som si robila výplachy nosa slanou vodou (musí byť presne namiešaná), ktoré sme sa naučili na liečení s dcérou. Ďalej som si púšťala zvlhčovač vduchu a máme kvôli dcére aj inhalátor, takže aj cez ten som občas inhalovala fyziologický roztok. A bolo to lepšie. Takže moja rada, zvlhčovať a zvlhčovať a vydržať 🙂

lilly15
autor
8. dec 2011

@zuzana581 A pomôže zvlhčovanie aj jednoduchšími spôsobmi alebo je nutné zakúpiť zvlhčovač vzduchu? ďakujem

cherry1981
8. dec 2011

@lilly15 No moja sice nerada ale musim sa pridat, je tu aj taka tema tehotenska nadcha. Ja mam nos upchaty od zaciatku tehu, u teba to moze byt ze mas nadchu a prejde to, ja to mam od zaciatku a uz to trva pekne dlhooo, ale asi sa toho zbavim az po porode aspon dufam 😕 🙂

misinn
8. dec 2011

@lilly15 boze az teraz som si uvedomila ze si to ty 😀 😀 😀 ze tebe som to tu pisala 😀

monika2606
8. dec 2011

@lilly15 Ahojky, ja mám zapchatý nos úplne od začiatku tehu, a od začiatku používam normáne spreje do nosa ako olynth, muconasal, nasivin a tie striedam, nemali by sa užívať ale našla som tu veľa mamičiek ktoré to tiež takto riešili a mali zdravé detičky...ja by som bez tých sprejov nemohla existovať

lilly15
autor
8. dec 2011

@monika2606 No veď aj ja som za to založila túto tému lebo som v pomykove či sa tie spreje môžu alebo nie ale veľa mamičiek píše že ich užívali, pretože mať upchatý nos je ešte horšie. A mne fakt nič iné nepomáha.

monika2606
8. dec 2011

@lilly15 no ja som strašne veľa o tom čítala lebo som sa tiež bála či môžem alebo nie ale nedalo sa mi inak a tiež som čítala že nedýchať nosom je pre bábätko ešte horšie, ja si myslím že im to neublíži, nestretla som sa ani raz s tým že by to nejakému bábätku ublížilo a mne nepomáhali ani morské vody ani tie kvapky čo mi poradila doktorka tak som si nasadila svoju liečbu 😀 a tá mi pomáha a aspoň môžem dýchať, a na začiatku tehu som mala ešte aj také problémy že keď som nemohla dýchať nosom tak ma napínalo...tak jasné že som siahla po spreji

cherry1981
8. dec 2011

@monika2606 Ani ja bez sprejov neviem existovat vsak sme si pisali v inej teme o tych upchatych nosoch 😀 😀
@lilly15 aj ja si striekam muconasal, ten mi robi najlepsie nasivin ma moc drazdil
ja som sa pytala gynekologa ci ho mozem striekat do nosa a povedal ze uplne v pohode a davam si ho od zaciatku

solinkarka
8. dec 2011

tiez sa pridavam do skupiny s upchatym nosom 😠 u mna to je od zaciatku tehu tak si viete predstavit ake mam z toho uz nervy...pouzivala som aj Quixx, Pinosol, ale nic..jedine muconasal plus ten je najlepsi...

monika2606
8. dec 2011

@cherry1981 áno pamätám si ťa 🙂 no ja som sa doktorky radšej nepýatala lebo sa bojím že by mi ho zákazala a ja by som ju aj tak nepočúvla 😀 každý doktor ma na to iný názor, ale som rada že tebe ho dovolili aspoň viem že je to naozaj v poriadku 🙂 Teraz mi tiež najlepšie pomáha muconasal pred tým to bol skôr olynth. A nasivin mi pomáha len ten od ôsmych rokov teraz mám od šiestich a ten mi moc nepomáha

lilly15
autor
8. dec 2011

@monika2606 Mne tiež žiadny morské vodičky nezaberajú , ani sprej čo mi predpísali na krčnom, má to skôr opačný účinok. So zvlhčovaním izby nemáš žiadne skúsenosti ?
@cherry1981 Mrzí ma že som vytvorila tému, ktorých tu je dosť, musíms a dostať do toho ako to tu funguje.

monika2606
8. dec 2011

@lilly15 niekedy je dobré založiť podľa mňa novú temu aj keĎ už podobná existuje, vidíš koľký sa zapojili a pred tým nič
No veru s tým nemám skúsenosti ale veru je pravda že občas mám pocit že mám v izbe dosť suchý vzduch

zuzana581
8. dec 2011

@lilly15 No vieš, tak dá sa všetko samozrejme, ale voda v hrnci (teplá para nie je moc zdravá) alebo mokré handry na sušiaku ti nezvlhšia ten vzduch podla mňa dostatočne a hlavne zdravo, nakolko zvlhčovače majú aj ionizátory a rôzne antibaktreriálne systémy. A hlavne, zvlhčovač som večer naplnila a nechala do rána ísť. Takže mi celú noc zvlhčoval. Iste to je vec, ktorú budeš využívať aj pri bábetku. Ak sú deti choré, tak je dobré zvlhčovať vzduch a vo vela ďalších prípadoch. Ale ak nechceš investovať, tak skúšaj zvlhčovať aj inak. Možno to bude stačiť. Mne sa tým zvlhčovaní velmi ulavovalo. Môžem ti do ip napísať aj postup na tie výplachy nosa, ak by si chcela.

lilly15
autor
8. dec 2011

@zuzana581 Takže ani tie klasické odparovače na radiatoroch asi veľmi nepomôžu, že ? nie je problém v investícii len som potrebovala počuť názor či sa mi to skutočne oplatí takže nad tým určite porozmýšlam a zaobstarám si ho. A o tie výplachy nosa ťa tiež poprosím. ďakujem!

cherry1981
8. dec 2011

@monika2606 Mne nasivin dost vysusoval nos, tak preto si stale striekam muconasal a ten mi ho aj tak zvlhci proste nevysusi a najlepsie mi ho odopcha 😀 😀
@lilly15 To nevadi ze si si vytvorila aspon mne urcite nie 😉
No ja som skusala aj morske vody spreje ale nic mi nos neodopchalo

zuzana581
8. dec 2011

@lilly15 tie odparovače na radiátoroch práveže nie sú velmi zdravé. V stojatej teplej vode sa velmi rýchlo množia baktérie. Pohladám presne postup na prípravu toho solného roztoku a večer ti to hodím do IP.

lilly15
autor
8. dec 2011

@zuzana581 Ok, už aj ju idem vyliať :D Ďakujem za rady !

lilly15
autor
8. dec 2011

@cherry1981 Ja som Nasivin neskúšala, zatial mi perfektne pomáha Muconasal, aj na 8 hodín mám pokoj. Ešte aby prešiel ten kašel čo ma trápi už akoro mesiac a ani po žiadnych sirupoch (Stodal, Hedelix) mi neustúpil bola som nútená ísť na antibiotiká (Zinnat) keďže krvné testy mi potvrdili zápal aj v krvi :(

slamienka
8. dec 2011

Ahoj, ked som bola tehotna, snazila som sa vyhybat aj sprejom do nosa, nielen liekom. Pri prechladnuti, som si potierala nos pamenolom- mentolovym kremom, ten mi velmi pomahal. Ked uz bolo horsie, tak som sa naparovala nad morskou solou. Ale este jedna rada, po sexe sa mi nos super uvolnil, teda najma pri bozkavani. Mojmu muzovi to nevadilo, hlavne, ze daco bolo 🙂

lilly15
autor
8. dec 2011

@slamienka No ver mi že ja som tiež najskôr skúšala všetky možné a asi aj nemôžné spôsoby ako chorobu riešiť bez liekov a sprejov lenže kedže to pretrvávalo už skoro mesiac nič iné mi nezostávalo, nebudem predsa nosiť v sebe zápal len za cenu aby som nebrala žiadne lieky, to by bolo pre bábatko ešte horšie. A istým spôsobom si to aj vyčítam, že to zašlo až sem ale môj gynekológ ma ubezpečil že Zinnat sú bezpečné antibiotiká ale jasné že tým nie som nadšená.

cherry1981
8. dec 2011

@slamienka Ja som skusala na zaciatku vsetko mozne, a nic nic mi nos neodopchalo, a neviem si predstavit ze by som mala dychat ustami 9 mesiacov, to sa proste neda

@lilly15 Neboj ATB ti neuskodia radsej sa preliecit ako nosit zapal v tele, ja som brala ATB pri prvych dvoch detoch, a su zdrave. Lekari viedia co ti moze a co nemozu predpisat. prajem skore uzdravenie 😉

dadak
8. dec 2011

Tak baby, viete co mne pomohlo? STERIMAR ale nie obycajny, ale ten s medou..Cu...je perfektny...a moze sa aj v tehotenstve....

andrealisy
8. dec 2011

@lilly15
ja myslim ze urcite mozes tieto spreje. Ja mam silnu alergiu na pele a doslova trpim kazdy rok od aprila do juna a bez tychto sprejov by som nemohla existovat. Ked som bola tehotna cakala som zhorsenie ( ale aj zlepsenie moze nastat) ale nic, bolo to rovnake tak som pouzivala rozne spreje aj ked pisalo na nich ze nesmie sa v tehotenstve. Dcerka sa narodila zdrava.
Ale na dalsi rok som drzala prisnu bezmliecnu dietu a normalne prisiel april a NIC!!!! Ja som bola uplne v pohode! Uz som mala doma nachystane spreje a kvapky do oci co som si bola dat predpisat lebo som sa bala ze ked kojim co mozem a co nie a vobec ani som ich neotvorila, nebolo treba. Ono to bolo vdaka tej diete, kravske mlieko a mliecne vyrobky zahlienuju a kedze som ziande nejedla vyhla som sa takto alergickej reakcii. Ak chces vyskusaj, je to drasticke ale ja uz planujem takto riesit moju alergiu kazdy rok. Hlavne je to bez akejkolvek chemie.
(dietu som drzala dlhodobo, Saska ma alergiu na mlieko)

monika2606
8. dec 2011

@cherry1981 áno mne tiež ten muconasal super pomáha a ešte sa po nom aj dobre dýcha keď je taký eukaliptový či čo to je za vôňu 😀 a koľko ti asi jedna tá flaška vydrží? mne teraz v zime dosť málo ☹ pred tým v pohode aj mesiac alebo 3 týždne a teraz skoro každý týždeň kupujem

cherry1981
8. dec 2011

@monika2606 No mne mesiac nevydrzal ani na zaciatku 😀 Od zaciatku miniem za tyzden jednu flasticku, sa mi to zda vela, ale ja aj v noci streknem do nosa aj dva krat co sa zobudim na upchaty nos 😒 😒 Ked idem do lekarne, tak kupim vzdy tri muconasali nech mam do zasoby no je to o drzku, ale co clovek urobi 😒
Inak pozeram ze si z Handlovej ja som z PD v handlovej som rodila prve dve deti, a chodila tam do skoly, kde sa chystas rodit ked uz nieje v Handlovej porodnica?

lucka1987
8. dec 2011

@lilly15 no ja som mala upchaty nos cele tehu... a pouzivala som nosovy sprej STERIMAR s morskou vodou... mozes si ho davat aj viac krat za den neobmedzene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre