Aké vitamíny na posilnenie kosti, alebo spevnenie zlomenej kosti by mal syn užívať?

Zodpovedané
1. okt 2020

Dobý deň,

môj 17 mesačný syn si pred tromi týždňami pri hre s loptou spôsobil špirálovitú zlomeninu stehennej kosti. Momentálne ukončuje fázu liečenia, kde je v závese za obe nohy. Liečba trvala 3 týždne.

Teraz mu urobia sadru, ktorú by mal mať cca 5 týždňov. Z odberov krvi nezistili nedostatky s kosťami a ani problém s krvou. Je zdravý. Papá všetko mäso, zeleninu, ovocie, jogurty. Ráno a večer pije Nutrilon 3. Dávam mu Vigantol dve kvapky a Cebion kvapky.

Aké vitamíny na posilnenie kosti, alebo spevnenie zlomenej kosti by mal užívať?

Ďakujem

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová