Aké vitamíny odporúčate na regeneráciu po Covide-19?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov na regeneráciu pľúc po prekonaní Covidu-19. Také, aby človek mal pľúca v poriadku a celkovo, aby nemal poscovidový syndróm.

Aké vitamíny odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexistujú vitamíny, ktoré by priamo regenerovali pľúca. Odporúčané sú dychové cvičenia a neskôr mierna fyzická aktivita (prechádzka).

Ak by ste predsa pociťovali aj po prekonaní dychovú nedostatočnosť, tak kontaktujte lekára. Predpíše vám dočasne inhalátor na uľahčenie dýchania, ak to bude potrebné.

Ak ste prekonali zápal pľúc, môžete užívať Wobenzym na rekonvalescenciu.

Naďalej odporúčam užívať trojkombináciu vitamín C, D a zinok na posilnenie imunity.

Liek Wobenzym

Liek Wobenzym znižuje viskozitu krvi a zlepšuje krvný obeh v najdrobnejších cievach. Tablety sú odolné proti žalúdkovej šťave.

MycoMedica Acerola - vitamín C

MycoMedica Acerola - vitamín C - Acerola je prírodný zdroj vitamínu C, ktorý zlepšuje vstrebateľnosť účinných látok medicinálnych húb ľudským organizmom. Acerola je jedným z najbohatších zdrojov vitamínu C, má ho až 30x viac ako pomaranč.

Vitamín D3 1000IU

Vitamín D3 1000IU je výživový doplnok v ľahko prehĺtateľných kapsulách.

Jamieson Zinok 25 mg

Jamieson Zinok 25 mg je výživový doplnok s obsahom zinku 25 mg.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut