Aké vitamíny odporúčate pri plánovaní tehotenstva?

Zodpovedané
15. jún 2019

Dobrý deň,

asi 4 mesiace užívam Inofolic combi 1 tabletu denne. Môj gynekológ povedal, že to stačí. Sme po embryotransfere, ale skončilo to anembryomolou. Mne vynecháva ovulácia a manžel má trošku horší spermiogram kvôli rýchlosti spermií. Nič tragické.

Dlhodobo užíval selén +zinok.

Aké vitamíny by ste nám odporučili vy?

Teraz sa chceme pokúsiť o prirodzené otehotnenie. Ak sa nebude dariť, máme ešte dve zamrazené embrya.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Inofolic Combi je podľa mňa dobrá a postačujúca voľba. Obsahuje hlavne Inozitol, ktorý sa podieľa na procese delenia buniek.

K tomuto produktu je pre mužov určený Folandrol, ktorý obsahuje okrem selénu aj antioxidanty a takisto Inozitol a kyselinu listovú.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová