Vitamíny a doplnky v tehotenstve

17. apr 2021

Prosím o radu hlavne tie, ktoré užívajú vitamíny a výživové doplnky... Dnes som si našla vytúžené dve čiarky. Môžem naďalej užívať inofolic combi? A co sa týka ostatných vitamínov ako napr C, D a zinok, môžem aj naďalej uzivat? Aké vitaminy pre tehulky odporúčate? Vopred ďakujem za rady.

katarina092
17. apr 2021

Pregnafolin+DHA - výživový doplnok, pre ženy od 13.tt. Alebo v lekárni majú určite aj viac alternatív a magnezko;)

nikpa
17. apr 2021

Naštuduj si čo je v zložení inofolic combi aby si si zbytočne neznasobovala dávky. C, D aj zinok sa v tehu môžu ale zase netreba to preháňať, ak už sú obsiahnuté v niečom čo berieš.

luckalukas_1
17. apr 2021

ja uzivam len kyselinu listovu a magnezium ..ostatne vitaminy mam priamo z ovocia a zeleniny👍

autor
17. apr 2021

@katarina092
@nikpa
@luckalukas_1 ďakujem veľmi pekne za odpovede ❤️

claudi2011
17. apr 2021

Ja užívam femibion 🙂

jazula
17. apr 2021

Ja užívam LadeeVita, obsahuje okrem štandardných vitamínov (ako C, D, zinok...) aj omega 3 kyseliny, myslím, že to som v iných doplnkoch nenašla. Okrem toho som len chvíľku užívala Magnezium, ale to až keď mi doktor predpísal.

zazrakysadeju
17. apr 2021

Odporučam HC80-ku s kyselinu humínovú a fulvovú, obsahuje 80-90 minerálov a stopových prvkov. Vyborne funguje na celý organizmus, na stres, úzkosť, zvyšuje plodnosť a zast vlasov. Chráni naše črevá a pečeň. Taktiež obsahuje, jod, zinok, B6, c vitamín, pestrec mariansky

lenuska9999
17. apr 2021

Ja som brala kyselinu listovú a magnezium A vitamíny som skúšala GS mamavit ale nejako mi bolo po nich ťažko na žalúdku, tak som s nimi prestala. Snažila som sa ale jesť veľa ovocia a zeleniny

katarina092
18. apr 2021

AJ OMEGA-3 Cardio je dobre. Prispieva k spravnemu vyvoju oci a mozgu plodu v tele matky aj dojciat vyzivovanych mater.mliekom

lorin29
4. máj 2021

Ja užívam Femibion od začiatku je v tom všetko tak aspoň nemusím študovať koľko čoho aby nebolo zle ☺️a vit D

simka2020
14. máj 2021

@jazula ahoj prosím ťa nenapina ta z LadeeVita alebo nemáš pocit ťažkého žalúdku ? :-O

matkahelka
14. máj 2021

ja sa sem pripnem, kedze to tiez aktualne riesim. zaujima ma vsak to magnezko, preco to beriete poniektore?

katarina092
14. máj 2021

@matkahelka odporuca sa tehotnym..najma ten od Galvexu 500. Na uvolnenie svalstva, priaznivo vplyva pri tvrdnuti brucha, rannych nevolnostiach, krcoch v nohach, posobi ako prevencia proti potratu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre