Aké výživové doplnky mi odporúčate, keď mám zvýšené pečeňové testy?

Zodpovedané
13. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výživových doplnkoch. Mám zvýšené pečeňové testy. Pani doktorka povedala, že nič vážne to nie je a mám siahnuť po nejakých doplnkoch na pečeň. Stravujem sa pomerne zdravo, samá zelenina.

Aké doplnky mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

preventívne môžte siahnuť po výživových doplnkoch s obsahom bylinky Pestrec mariánsky. Táto bylinka obsahuje účinnú látku silymarín, ktorá naozaj pomáha regenerovať pečeň.

Môžte ju užívať v tabletách, napríklad Silymarin Generica a iné. Najúčinnejšia však je v podobe drveného plodu. V tejto forme si ju môžte primiešavať napríklad aj do jogurtov.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová