Ako často a ako dlho môžem piť čaj z alchemilky a rebríčka na úpravu menštruačného cyklu?

Zodpovedané
2. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vždy som mávala nepravidelnú menštruáciu v rozsahu od 30 do 75 dní. I napriek tomu mám vďaka Bohu dve deti.

Rok po druhom pôrode som mala časté slabé a dlhé krvácanie. Na gynekologickom vyšetrení bolo všetko v poriadku a kamarátka mi poradila piť čaj z alchemilky a rebríčka. Pila som ho posledné 2 - 3 mesiace. Dávkovanie 2x denne 1 čajová lyžička alchemilky + 1 čajová lyžička rebríčka, vylúhované 10 minút. Takto som to pila 2 týždne, potom týždeň pauza a opäť som 2 týždne pila, týždeň pauza.

Posledné dve menštruácie som mala naozaj pravidelné (35 dní), ale nie som si istá, či sa to takto má správne užívať. Niekde sa píše, že piť 1x denne, inde sa píše 3x denne. Podobne aj o lúhovaní. Niekde je písané 10 minút, inde len 2 minúty.

Aké je podľa Vás správne užívanie a ako dlho to takto môžem piť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

som rada, že Vám bylinky takto pomáhajú. Z toho vyplýva, že ich užívate správne.

Alchemilka a rebríček sú bylinky, ktoré by sa mali lúhovať minimálne 10 minúť. Čaj môžte piť 2-3x denne.

Tieto bylinky by ste nemali piť počas menštruácie, inak nemajú obmedzenie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová