Ako často a v akom množstve môžem podávať Espumisan Comfort dvojmesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
3. máj 2019

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom lieku Espumisan Comfort.

Ako často a v akom množstve ho môžem podávať dvojmesačnému dieťaťu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Espumisan môžte podávať pri každom dojčení. Podáva sa 5-10kvapiek na lyžičke pred alebo počas dojčenia.

Espumisan pôsobí na fyzikálnom princípe, účinná látka simetikón ničí bubliny v žalúdočno-črevnom trakte a nezmenená sa vylúči z organizmu.

Preto je neškodný aj pre dojčatá a môže a užívať aj dlhodobo.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová