Ako často sa môže dávať Espumisan L 2-týždnňovému?

dadinka123
9. sep 2010

Ahojte, chcela by som sa spýtať, koľko krát môžem dávať 2 týždňovému bábätku Espumisan L? V letáku je len napísané množstvo, ale koľko krát tam nieje. Moc krát ďakujem 🙂

martinka17
9. sep 2010

mne ho predpísali ako 3 krát po 15 kvapiek, ak sa dobre pamätám. Ale doky vravela, že môžem aj častejšie. Tento liek sa nevstrebáva do tela, tráviacim traktom len prejde a uvoľní ho. Len pozor, ak ho budeš dávať často, môžu dieťatku zlenivieť črievka a potom sú to zase iné problémy s vylučovaním, resp. neudrží dlho stolicu alebo naopak.

iinuska
9. sep 2010

pred kazdym kojenim, pokial teba

jojina11
9. sep 2010

ahoj, kľudne môžeš dávať pred každým kojením, Espumisan sa do telíčka nevstrebáva, on len urobí v črievkach to čo má, t.j. rozpustí plyny, a potom sa nezmenený vylúči von. Netreba sa báť 🙂

magua
9. sep 2010

Ahoj, presne tento problem som mala aj ja... v letaku je to dost divne napisane, pre dojcata 25kvapiek ale nie je uvedene kolkokrat denne, pri starsom dietati uz je aj uvedene, tusim 25kv. 3x denne, ked som sa na to pytala v lekarni, nevedela mi povedat... tak som davala malej az popoludni pred kazdym kojenim no nie 25kv., asi tak 10kv. a v noci som jej uz nedavala. Mala mala koliky hlavne vecer, tak preto som jej dala az popoludni. Drzim palce, aby vam koliky skoncili co najskor, my sme donedavna s tymto bojovali tiez.. .

martina149
10. sep 2010

Kľudne môžeš dávať 25 kv.pred každým kojením.Aj my sme tak dávali lebo nám menej kvapiek nestačilo a tak to bolo v pohode .

denne73
4. feb 2011

Ahojte dievčata. my sme kupili Sab simplex absolutne nič. Potom sme kupili espumisan L ten sa zda že zabera ale ja neviem kolko môžem dávať 12dnovemu dieťatku. Dala som len raz do dna 7kvapiek , ale to je asi malo. ci???

lubka2886
4. feb 2011

Ahoj,
ja som davala dcerke 3-krat dene rano, okolo obeda, a vecer

titulienka
4. feb 2011

my sme davali espumisan 4x denne 15 kvapiek , tiez sme skusali sab ale tie nam tak isto nic nerobili a jedine kvapky u ktorych sme videli vysledok bol INFACOL ... 🙂 🙂

nicky182
4. feb 2011

Ahoj, ten letak je na milu Jarmilu ...Ja som tiez davala dcerke presne v 2.tyzdni tieto kvapky...velmi nezabrali, po tyzdni som vysadila a vsetko bolo zrazu ok s bruskom...davala som jej pred kazdym kojenim - ale len 15 kvapiek, dalo sa mi to vela....velmi jej to chutilo 😀 A aky mate problem s bruskom ?

martincca
4. feb 2011

množstvo uvedené v letáku je dávka pre bábo na 1 deň
mne bolo povedané že to môžem rozdeliť do viacerých dávok, alebo podať naraz, podľa toho či je problém po každom papkaní alebo iba večer, ale hlavne neprekročiť dennú dávku
my sme mali problém len večer takže som dávala tuším 25kvapiek

andrejka299
5. feb 2011

Mozem to dat priamo do ustociek alebo na lyzicku a zmiesat s mlieckom ked ho kojim?

facemum
6. feb 2011

@andrejka299 áno, môžeš 😉

beruska.zuzanka
6. feb 2011

ak je potrebné, tak pred každým papaním 😉 a najlepšie na lyžičku 🙂
ja som ale nedávala 25kv, ale 10

ale nakoniec sme aj tak prešli na Baby Calm, je prírodný, len z olejov anízu, feniklu a myslím mäty a účinkoval nám oveľa lepšie a aj dlhšie vydrží, je ho väčšie balenie

gretkab
8. feb 2011

Espumisan a SAB Simplex maju vraj uplne identicke chemicke zlozenie (tvrdi nas pediater) 😉. Vtipne je, ze Espumisan sa da kupit aj bez receptu a SAB len s receptom (ale bol s receptom o polovicku lacnejsi). Ja som davala SAB tusim 10 kvapiek pri kazdom druhom kojeni. U nas Baby Calm nezabral vobec.

bamb27
8. feb 2011

my tiez 10 kvapiek pred kazdym kojenim ...vyskusali sme aj infacol, ale mala som pocit ze mu robi zle,,, asi bol prisilny

fogos
2. apr 2012

ahojte ja mam trojtýždnoveho chlačeka doma a tieš mame problem s kakanim,ked ide kakať tak si len prdne trošku a potom plače a plače musim mu pomahať teplomerom kakať,a dnes som mu dala espumisan rano a bohvie čo to neni.neviem ako mu pomocť som stoho zufala ,stale ma tie krče v brušku ,.dakujem za rdy ,a je kojeny a ma taketo problemy.

abbie
2. apr 2012

pred kazdym papanim som davala

cameron63
2. apr 2012

Ahojte, aj mi sme mali problémy s kakanim a taktiež s bolesťami bruška teda nafukovaním mi sme najprv vyskúšali espumisan L no ten nám nepomáhal no tak nam poradila pediatrička že mame skúsit SAB SIMPLEX a dávala som mu 12 kvapiek keď mal tie 2 a pol mesiaca a potom som zvýšila dávku na 15 teda zvýšila som aj dávku mlieka pretože bohužiaľ ja nekojím lebo mi odišlo mlieko no a SAB SIMPLEX som pridavala rovno do mliečka bolesti síce mal ale už nie také strašne a ako sme prišli k 4 mesiacom tak mi začal každy den kakat niekedy aj 2 krát do dna no ale bolesti ešte mával pretože si zvikal na tuhu stravu a teraz mame 5 a pol mesiaca a asi pred 2 tyždnami som mu vysadila SAB SIMPLEX a už ho nepotrebujeme 😉

yashmin
2. apr 2012

ja som davala do kazdeho mlieka 5kvapiek....

lenbar
28. apr 2013

Ahojte, no, ja som už tiež zúfalá zo synčeka, už neviem, ako mu chúdatku pomôcť, tiež sa len pučí a pučí, tisne a ani si nepukne, až po dobrej dobe sa rovno popuká aj pokaká, tiež som mu pomáhala už aj teplomerom. Ešte mu počuť aj škvrčať v tých črievkach a ked aj tak pahltne papá, tak jedno s druhým mu len zle robí.... Skúšam mu dávať ten espumisan ale nejak nezaberá, ale teraz čítam že dávate viackrát denne, tak skúsim ešte tak..... Tiež má necelé 3 týždne, ale pri dcérke som toto nezažila ☹ takže verím, že sa to nejak napraví. Skúsim cinknuť aj Dr. čo mi povie.

milasik1903
17. sep 2013

Moze tyzdnove babo uzivat espumisan? dakukem

sya
25. nov 2014

ako dlho ste podavalli kvapky espumisan?je pisane dojcatam 5-10 kvapiek do kazdej flasky ale kolko dni vkuse alebo moze aj viac ako tyzden dva?

visna264
26. nov 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

my mame dorbu skusenost a uzivame coliprev kvapky, po par dnoch zmena ulava a nie je nad pocit netrapiaceho sa drobceka 😉

lice
9. máj 2015

ahoj mam 3 tizdonve deta davamu nutriol a kolko bosomal data mu kvapki lebo som mu dala 5 kvapki asi mu to je malo mislim 🙂

majci007
10. jún 2016

espumisan L je nato aby spracoval plyn v červe bábetka nie nato aby malo redšiu stolicu

ivanusko
27. jún 2016

Ahojte ja tiez davam espumisanL a davam ho do kazdej flasticky ked ide papat. Pekne mu pracuju crievka,uvolnuje to plyny a moj malinky pekne kaka. Baby netreba sa bat😃

misko1985
7. okt 2016

@ivanusko ahoj, mam 3 tt stare dievcatko, kolko kvapiek espumisanu moze celkovo denne, kolko do jednej flasky prosim ta?

petrag25
7. okt 2016

Moja mala ma 4t a tiez davam 5-10kvapiek do kazdej flase..podla zavaznosti, ked ma nafuknute brusko dam aj 10.. ked len preventivne dacam 5-7 🙂

ivanusko
7. okt 2016

@misko1985 ahoj. Ja som davala od 2tt do kazdej flasticky 25kvapiek.

erika5001
20. okt 2016

@ivanusko mozem sa spytat dokedy alebo ako dlho ste podavali espumisan do mliecka? Kazdy den?