Ako dlho má syn užívať Solmucol a Isoprinosine?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

synček mal 3 dni horúčky a silný kašeľ, ktorý sa len zhoršoval. Nemohol vôbec jesť ani spať. Vkuse ho dusilo a napínalo na vracanie. Kašeľ má vlhký. Je dosť zahlienený a nevie to vykašľať.

Lekárka mu predpísala Solmucol, Isoprinosine, Paxeladine na noc a Sumamed. Posledné spomenuté lieky sú antibiotiká a viem, že ich musí doužívať celé.

Ako dlho má užívať ostatné lieky?

Ďakujem

Dobrý deň,

dĺžku liečby určuje lekár.

Antibiotiká Sumamed sa štandardne užívajú 3 dni (ak lekár neurčil inak).

Dĺžka liečby Solmucol a Paxeladine sirupom je zvyčajne jeden týždeň.

Pri Isoprinosine sirupe má liečba pokračovať ešte 1 alebo 2 dni po ústupe symptómov. Prípadne dlhšie, podľa rozhodnutia lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut