Ako liečiť zahlienené priedušky na konci prvého trimestra?

Zodpovedané
6. mar 2020

Dobrý deň,

som na konci prvého trimestra a som takmer na konci nádchy. Všetko sa mi však drží v čele. Občas niečo vysoplím

Cítim sa už trochu lepšie, ale všetko mi steká hrdlom do priedušiek. Cítim akoby boli upchaté a ako keby mi v nich niečo sedelo. Tým pádom mám sťažené dýchanie, ktoré sa hlavne k večeru zhorší. Nasadila som si čaje, obklady z jazvečej.maste, vitamín C, kalciový sirup a Vincentku. Môj doktor mi dal Hedelix.

Občas si spravím skorocelový čaj na priedušky, ale stále mám v nich ťažobu. A to aj pri nádychu a aj pri výdychu. Cítim ako sa mi tam držia hlieny. Nekašlem a nesoplím. Všetko sa mi drží vo vnútri.

Čo mi pomôže?

Ako sa vyliečim?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

potrebujete hlieny dostať von z priedušiek. Na to by Vám mal pomôcť Hedelix sirup aj skorocelový čaj. Mali by ste začať vykašliavať.

Ak máte pocit, že Hedelix nepomáha, tak skúste ho zameniť za Sinupret kvapky. Obsahujú zmes bylín, ktoré aj rozpúšťajú hlieny.

Ak sa stav nebude zlepšovať opäť navštívte radšej lekára, aby ste predišli zápalu priedušiek.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová