Ako mám podávať Calcium chloratum, Fenistil a sirup proti vlhkému kašľu 13 mesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň ,

chcela by som sa poradiť ohľadom podávania liekov.

Ako mám podávať Calcium chloratum, Fenistil a sirup proti vlhkému kašľu 13 mesačnému dieťaťu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Calcium chloratum sa užíva 1 hodinu pred jedlom 1 čajová lyžička 1x denne. Sirup sa neodporúča zapíjať mliekom.

Fenistil kvapky sa užívajú nezávisle od jedla, podávajú sa nakvapkané na lyžičke. Dávkovanie stanovuje lekár.

Sirup proti vlhkému kašľu môžte podávať takisto nezávisle od jedla. Nepodávajte ho pred spaním, pretože dieťa bude v noci nútiť vykašliavať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová