Ako mám správne používať Acnatac a Eryfluid?

Zodpovedané
25. jan 2020

Dobrý deň,

mám 40 rokov a kožná lekárka mi na akné na tvári predpísala dva lieky. Odporučila mi brať Acnatac gél na večer a ráno Eryfluid.

Nie som si ale istá, ako ich používať a potrebujem si to ujasniť. Gél si nanášam na tvár večer po vyčistení. Mám však dojem, že mám suchú pokožku a žiada sa mi dať si ešte nejaký krém či olej.

Je niečo, čo mi môžte odporučiť?

Alebo iba večer tento krém po dobu niekoľkých týždňov?

A ráno si dávam na vyčistenú pleť roztok Eryfluid.

Môžem si následne dať krém a BB creme a namaľovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Acnatac aj Eryfluid pokožku vysušujú, pretože pre liečbu akné je to žiaduce.

Acnatac sa nanáša vždy večer na vyčistenú pleť. Po nanesení gélu Acnatac by ste si už nemali dávať žiadnu kozmetiku. Radšej si tvár hydratujte počas dňa.

Eryfluid sa nanáša 1 alebo 2x denne, podľa odporúčania lekára na vyčistenú pleť. Po nanesení roztoku Eryfluid a po jeho zaschnutí si môžte naniesť make-up

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová