Ako odstániť červené fliačky pri konečníku?

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

mám 5 mesačnú dcérku, ktorej sa v oblasti konečníka vytvorili červené fliačky vo veľkosti hrášku. Sú červenej farby, akoby pľuzgieriky bez kože. Používali sme Framykoinovú mastičku, ktorá po týždni zabrala na dva dni. Potom sa vytvorili fliačiky znova, tak sme opäť mastili a záver ten istý.

Od druhej pani doktorky sme dostali Imazol s Fucidinom. Po týždni užívania boli dva dni fajn a fliačky sa na tretí deň zjavili znovu. Čakáme na výsledky z výteru konečníka. Len to trvá dva týždne a dovtedy máme len čakať. Dcérka je pri každej stolici nespokojná, lebo ju to zjavne štípe.

Ako môžem dcérke pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste používať mastičku Imazol naďalej. Po každej stolici dieťaťu umyte zadok pod tečúcou vodu a len jemne osušte. Následne tenkou vrstvou natrite Imazol. Dieťa nesmie byť ani chvíľku po stolici neprebalené a neumyté.

Zvážte aj používanie druhu plienok (napríklad zmeňte jednorázové za látkové).

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová