Ako rozdeliť užívanie vitamínov počas snaženia sa o bábo?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov. S priateľom sa snažíme o bábätko a chcela by som vedieť ako správne užívať nasledovné vitamíny, aby sa vzájomne neovplyvňovali alebo neškodili.

Kyselina listová
Vitamín D3 (2000 iu)
Omega 3 (1000 mg)
Železo (bisglycinát 20 mg)
B komplex + vit C
Magnézium citrát (400 mg)
Zinok (15 mg)
Vitamín E (400 iu)

Ako a kedy správne užívať uvedené vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených vitamínoch a mineráloch dodržujte minimálne 2-hodinový rozostup medzi užívaním železa, magnézia a zinku.

Medzi železom a vitamínom E musí byť rozostup aspoň 8 hodín.

Vitamín D3, omega 3 a vitamín E užívajte po jedle.

Napr. ráno železo, po raňajkách kyselinu listovú, B komplex + vit C (podporuje vstrebateľnosť železa). Včase obeda zinok a omega 3. Po večeri magnézium, vitamín D a E.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut