Ako sa správne dávkuje Nurofen pre dieťa s váhou 17 kg?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

moja štvorročná dcéra má horúčku. Váži 17 kg a podali sme jej Nurofen sirup 8 ml.

Na krabičke sa však píše, že na 16 kg sa môže užiť maximálne 16 ml za deň. Teplota jej po 8 hodinách opäť vystúpila. Znovu sme jej dali Nurofen 8 ml. A to je už teda tých 16 ml.

O ďalších 8 hodín jej teda Nurofen už podaný nesmie byť.

Aký liek jej môžme dať, keď jej znovu stúpne horúčka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v príbalovom letáku sú uvedené dve tabuľky dávkovania. Jedna je podľa veku dieťaťa a druhá podľa hmotnosti.

Maximálnu dennú dávku vždy treba rozdeliť do 3 - 4 dávok počas dňa. Nemali ste jej dávať dve dávky po 8 ml, ale 3 dávky po 5 ml (teda tú tretiu po 6 ml). V tabuľke podľa veku sa totiž udáva, že pre deti od 3 - 7 rokov sa podáva 5 ml suspenzie 3 - 4 denne počas 24 hodín. Čiže jednorázová dávka je maximálne 5 ml.

Nič sa jej nestane, ale najbližšie jej podajte správnu dávku.

Nurofen môžte pri horúčke kombinovať s Paralenom alebo s Panadolom po 6 hodinách.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová