Ako správne dávkovať BioGaiu a Coliprev dvojtýždňovému chlapcovi?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

máme skoro dvojtýždňového chlapca, ktorého dojčím. Pekne papá, len vôbec nechce grgať. Nafukuje ho a pučí sa.

Začala som mu dávať BioGaiu 5 kvapiek raz za deň a ešte aj Coliprev 7 kvapiek.

Nie je to veľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

probiotiká Biogaia sú určite dobrou voľbou. 5 kvapiek je správna dávka.

Coliprev obsahuje enzým, ktorý štiepi laktózu. Podáva sa zvyčajne od narodenia do 4. mesiaca deťom, ktoré trápia časté koliky z dôvodu chýbajúceho alebo zníženeho množstva tohto enzýmu (laktázy). Dávkovanie závisí od hmotnosti.

Uvádzate problémy s nafukovaním. Vyskúšajte kvapky Espumisan L, obsahujú simetikón, ktorý pomáha znižovať množstvo plynov. Dávkujte 5x denne 25 kvapiek pred kŕmením.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut