Ako správne dávkovať Vermox pre trojročné dieťa?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania Vermoxu pre trojročné dieťa. Syn má pravdepodobne mrle. Doktorka mu predpísala jednu tabletku, o dva týždne ďalšiu. No iný lekár z nášho mesta predpísal dieťaťu, ktoré bolo so synom iné dávkovanie.

Je tá jedna tableta účinná?

Netreba zvýšiť dávku?

Po prvej sa mi zdalo, že sa to zlepšilo. Teraz mám pocit, že je to rovnaké ako na začiatku.

Môžem sirup Parazitex podávať ako podpornú liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

1 tableta podaná v jednej dávke je odporúčaný postup pri mrliach.
Kedže sú časté prípady reinfekcie, pre úplné odstránenie infekcie sa odporúča liečbu opakovať.

Po 2. tablete by mal byť syn úplne vyliečený.

Dávku nezvyšujte.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut