Ako správne nakombinovať viac druhov sirupov?

Zodpovedané
28. dec 2022

Dobrý deň,

náš 2,5-ročný synček je chorý a užíva: 3x 2,5 ml Ventolin, 3x 2,5 ml Mucosolvan, 1x denne Kalciový sirup a plus má od alergologičky Aerius.

Druhý synček má 6,5 roka, je tiež chorý a užíva: 3x 4 ml Ventolin, 3x 1 vrecúško Solmucol 100 mg a od alergologičky má 1x 4 ml Rupafin.

Aký časový odstup musí byť v oboch prípadoch medzi jednotlivými sirupmi?

Ktorý dať večer ako posledný?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri podávaní sirupov u mladšieho syna nie je potrebné dodržiavať časový rozostup.
Mucosolvan sirup podávajte najneskôr do 17.00. Posledný pred spaním by mal syn užiť kalciový sirup (prípadne Aerius, ak ho tak odporúčil lekár).

Rovnako ani u staršieho syna sirupy nemajú vzájomné interakcie. Nie je potrebné dodržiavať časový rozostup. Posledný môžete podať Rupafin.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut