Akú vlákninu odporúčate pre dvojročné dieťa?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom vlákniny pre dvojročné dieťatko. Hľadám takú, čo nezväčší svoj objem. Zaujal ma sirup Generica SimbioLac alebo vláknina OptiFibre. Lenže oboje sú až od 3 rokov.

Dalo by sa nejakým spôsobom upraviť dávkovanie, aby to mohlo užívať aj dvojročné dieťatko?

Ďakujem

Dobrý deň,

vláknina vhodná aj pre menšie deti do 3 rokov je Topnatur Vláknina pre deti. Obsahuje nerozpustnú aj rozpustnú vlákninu a probiotiká. Môžu ju užívať deti už od 6.mesiacov.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová