Aký kolagén je vhodný pre dojčiace mamičky?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

hľadám kolagén, ktorý je vhodný počas dojčenia dvojmesačného synčeka. Na nohách mám po odvodnení z tehotenstva ochabnutú kožu, strie a celulitídu.

Pomohol by mi kolagén ako podporná látka popri cvičení a krémovaní?

Čo odporúčate na strie?

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie kolagénu určite odporúčam. V tomto období Vám môže pomôcť proti nadmernému vypadávaniu vlasov, s popraskanou kožou, proti striám a s celkovým hojením rán po pôrode. Na trhu je veľmi veľa druhov kolagénov. Pri Vami opísaných problémoch je najvhodnejší morský kolagén, napr. Inca Collagen.

Pokračujte v cvičení, nezabúdajte na dostatočnú hydratáciu. Z krémov používajte konkrétne Elasti Q. Obsahuje 4 účinné látky – kyselinu hyaluronovú, elastín, vitamín E a D-pantenol. Elastín a kyselina hyalurónová dodává koži pevnosť a pružnosť. D-panthenol podporí regeneráciu kože a vitamín E je výborný antioxidant.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut