Aký liek môžem užiť, keď mám zdúrené uzliny, upchatý nos a dojčím?

Zodpovedané
20. nov 2019

Dobrý deň,

veľmi ma bolí hrdlo a mám zdurené uzliny. Hlava a aj všetky kosti v tele ma bolia a mám upchatý nos. Mám dvojmesačného chlapčeka, ktorého plne dojčím.

Aký liek môžem užiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa opisu Vášho zdravotného stavu odporúčam navštíviť lekára.
Na bolesť hrdla môžte užívať pastilky Septilen a kloktať slanú vodu.

Na upchatý nos ideálne použite sprej s hypertonickou morskou vodu. Avšak, ak sa cítite veľmi zle môžte si dať aj klasické spreje do nosa, ako Olynth. Nič sa Vášmu synčekovi nestane.
Na bolesť hlavy môžte užiť Ibalgin. Len veľmi nízke koncentrácie prestupujú do materského mlieka. Osobne si myslím, že Vás hlava bolí z upchatých dutín.

Ak sa cítite celkovo veľmi zle, tak určite navštívte lekára, ktorý Vám odporučí lieky po dôkladnom vyšetrení. Takto sa vyliečite skôr.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová