Aký liek na kašeľ a nádchu pre 5,5-mesačné bábätko?

Zodpovedané
27. máj 2024

Dobrý deň,

5,5-mesačný syn začal kašľať. Ide o hrozný suchý kašeľ. Aj noštek mu tečie. Boli sme s tým u doktorky a povedala, že sme prišli skoro. Vraj ona nič nevidí a máme prísť až vtedy, keď bude mať 3 dni teploty. Dala mu vitamín C a Sinupret kvapky. Ja mám pocit, že sa mu to pomaly zhoršuje. Nechce ani poriadne papať, čiže sa bojím, že ho bolí hrdlo. Teplotu zvýšenú nemá.

Čo mu môžem kúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

U malého bábätka riešte symptomaticky. Do nošteka morskú vodu a veľa odsávať, podľa stavu zvážiť dekongestíva (maximálne 5 dní u malých detí). Sinupret pokračovať. A čakať ako to bude pokračovať. Potom ísť na výtery.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie