Aký prípravok je vhodný na liečbu seboroickej dermatitídy?

Zodpovedané
3. apr 2024

Dobrý deň.

moje 4-mesačné dieťa má seboroickú dermatitídu. Kožná lekárka nám doporučila Holtov krém a vazelínu. Stav sa zhoršuje.

Viete nám poradiť nejakú účinný prípravok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Je potrebné navštíviť kožnú lekárku nech opätovne zhodnotí stav dieťaťa. Možno bude potrebné potlačiť zápalový proces kortikoidnými masťami.

Čo Vám môžem odporučiť je Bioderma Atoderm rada, ideálne olej (ten môžu už od narodenia) a Intensive Baume na premasťovanie. Plus dôslednú hygienu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie