Aký vitamín K je vhodný pre 10-mesačné dieťa?

Zodpovedané
23. sep 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať 10 mesiacov a dala som jej vitamín K do +- 8 m namiesto 3 m.

Je to problém?

Je dojčená, ale dokrmovaná od začiatku kvôli nedostatku mlieka. S pani pediatričkou nastal trošku komunikačný šum a zle sme sa pochopili. Poradňu máme až v novembri.

Aký vitamín K je vhodný pre 10-mesačné dieťa?

Aké má byť správne dávkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne myslíte kvapky Kanavit. Tie sa štandardne podávajú prvé 3 mesiace života.
Dlhšie podávanie dcérke neuškodí. Ak ho však neodporúčil lekár, tak užívanie nie je potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut