Akými doplnkami ochránim žlčník pred tvorbou priesku?

Zodpovedané
1. aug 2022

Dobrý deň,

po dvoch pôrodoch som mala problém s pieskom v žlčníku. Zistilo sa to skoro na základe vysokých pečeňových testov. Vraj je to hormonálny problém. Pred tehotenstvami ani po preliečení Ursomedom som problém nemala.

Viete mi odporučiť čaje/výživové doplnky, ktoré by som mohla užívať po pôrode počas dojčenia a mohli by preventívne zabrániť tvorbe piesku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

základom je príjem zdravej stravy.

Najčastejšie k vzniku piesku vedie práve zvýšená hladina cholesterolu. Z jedálnička by ste mali vylúčiť vyprážané jedlo, živočíšne tuky. Nahradiť ich môžu rastlinné tuky, napríklad slnečnicový a olivový olej.

Určite je ale vhodné konzultovať priamo s lekárom, či je u Vás potrebná aj farmakologická liečba.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut