Výživové doplnky v tehotenstve

19. apr 2023

Ahojte, chcela by som sa opýtať aké vitamíny alebo výživové doplnky je vhodné užívať v tehotenstve? Práve dnes mi testy potvrdili tehotestvo a termín u lekára mám až 12 mája a keďže nechcem nič podceniť tak sa pýtam tu 🙂 Počula som o kyseline listovej, ktorú som predtým ale nebrala .. je vhodné ju začať užívať čím skôr? Ďakujem ☺️

54tinka54
19. apr 2023

Kyselina listová sa odporúča už pred plánovaným otehotnením a potom pokračovať do konca prvého trimestra. Môže sa aj dlhšie, ale to už nie je také dôležité ako v začiatkoch.

wishes
19. apr 2023

v prvom rade gratulujem 🙂 a odporucila by som napr Femibion, to mi odporucala aj moja gynekologicka 🙂 je to komplex vitaminov, kde je aj kyselina listova, ktora je velmi potrebna v tehotenstve… a zacaz uzivat cim skor 😋

autor
19. apr 2023

@wishes ďakujem ☺️

90alex90
19. apr 2023

Femibion je podla mna fajn pretoze su tam uz v jednej tabletke obsiahnute vsetky vitaminy potrebne, od kyseliny listovej cez cholin, zinok, bečka a pod.

autor
20. apr 2023

@90alex90 ďakujem áno, idem si ho kúpiť práve 🙂

milanemila
20. apr 2023

Ja som brala v prvom trimestri femibion a potom uz nic z tehotenskych vitaminov.

14lenka80
9. máj 2023

Gratulujem Vám. 😊 áno kyselina listová alebo vitamín B9 ké dôležitá. Ale aj minerály a stopové prvky. Ako napríklad aj omega. Spolupracujem s firmou LR a riešila som doplnky pre tehotné s lekárom. Ak by ste chceli poradiť, kľudne mi napíšte.
Aj čo užívať v prípade choroby. Je lepšie vedieť dopredu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre