Používame cookies. Viac informácií tu. OK
Zodpovedané

Antidepresíva a búšenie srdca

17. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Beriem antidepresíva. V utorok som bola v celkovej narkóze, takže som pred a ani po operácii nemohla lieky užívať. Po operácii sa cítim veľmi čudne, ako keby sa mi vracali príznaky. Na druhý deň som bola na kontrole u psychiatričky. Povedala som jej, že sa čudne cítim, že cítim vnútorne trápenie a tlaky v hlave. Vymenila mi Lexaurin za Frontin 0,50 mg denne. Veľmi mi búši srdce, ale tep mám v poriadku.

Môžu byť moje príznaky z toho, že som 2 dni neužívala lieky? Alebo z toho nového lieku? Užívam aj Escitil 15 mg denne a na noc Trittico 150 mg.

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto príznaky môžte mať naozaj z toho, že ste dva dni mali prerušenú liečbu. Takisto to môže byť ešte odozva na celkovú anestézu. Výmena Lexaurinu za Frontin by nemala spôsobovať takéto problémy.

Zákrok bol pre Vás určite aj stresom, čiže zvýšeným napätím v tele. Aj to môže spôsobovať búšenie srdca. Každopádne dajte tomu pár dní a Váš organizmus by sa mal ustáliť.


Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová