Atorvastatin má nežiadúce účinky. Ako inak liečiť vysoký cholesterol?

Zodpovedané
28. mar 2024

Dobrý deň,

liečim sa na vysoký cholesterol a užívam Atorvastatin, ktorý má aj svoje nežiadúce účinky.

Rada by som skúsila kombináciu Arterin cholesterol + Ostropestrec mariánsky tobolky + psyllium tobolky.

Môžem túto kombináciu spolu užívať?

Teda bez užívania Atorvastatinu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Áno, Atorvastatín má svoje nežiadúce účinky, ale benefit v jeho prípade vždy prevažuje nad rizikom.

Neodporúčam Vám samovoľne vysádzať lieky, ktoré Vám indikoval lekár na základe Vašich výsledkov. Atorvastatín nie len znižujé cholesterol, ale má pleiotropné účinky.

Tieto doplnky výživy si môžete zakúpiť a užívať spolu s Atorvastatínom a diétou, o ktorej Vám lekár určite vravel.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie