Budú probiotiká Mutaflor v poriadku, keď boli skladované pri izbovej teplote?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

kúpila som si probiotiká Mutaflor, ktoré sa majú skladovať v chladničke. Zabudla som ich asi jeden - dva dni pri izbovej teplote.

Budú ešte v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri skladovaní probiotík mimo chladničky sa znižuje ich životaschopnosť. Počas 2 dní však určite nenastal významný úbytok baktérií, preto probiotiká môžete naďalej užívať. Navyše z hľadiska bezpečnostného, v produkte nedochádza k tvorbe škodlivých látok pri skladovaní mimo chladničky. Jedná sa iba o už spomínanú formu živých baktérií.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut