Chlorella počas tehotenstva?

Zodpovedané
15. okt 2018

Dobrý deň,

chcela by som vedieť Váš názor na výživový doplnok Chlorella (od Top produkt). Brala som ju kvôli problémom s pečeňou. Momentálne som však na začiatku tehotenstva a chcela by som vedieť, či je možné ju brať aj počas gravidity.

Ďakujem.

Dobrý deň,

určite by som sa poradila s vašou situáciou s lekárom. Počas tehotenstva sa sledujú u žien aj pečeňové enzýmy, a teda vaše hodnoty sa vplyvom tehotenstva môžu meniť.
Dajte si spraviť aktuálne krvné testy na pečeňové enzýmy.
Počas tehotenstva by som si každopádne radila nedávať si nič, čo nie je nevyhnutné užívať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová