Čím si môžem natierať kŕčové žily a celkovo nohy v tehotenstve?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

som tehotná a opúchajú mi nohy. Celkovo mám pocit ťažkých a unavených nôh. Dole pri členku mi už vidno žilu. Kúpila som si kompresné pančuchy. Tie som nosila aj v prvom tehotenstve, ale neviem čím si ich môžem natierať. Poradňu mám až skoro za mesiac.

Čím si môžem natierať kŕčové žily a celkovo nohy v tehotenstve?

Mám sedavú prácu, ale snažím sa chodiť vždy aspoň na chvíľku prejsť.

Ďakujem

Dobrý deň,

kompresné pančuchy sú určite dobrou voľbou. Vždy, keď máte možnosť, vyložte si nohy, použite opierku a každú hodinu vstaňte na pár minút chôdze.

Na natieranie môžete použiť Priessnitz gél na žily a cievy.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut