Čo by mal obsahovať kvalitný krém na vrásky?

Zodpovedané
13. mar 2024

Dobrý deň,

hľadám krém na očné vrásky a vrásky celkovo. Mám 45 rokov, nečistú a mastnú pleť. Čítala som, že krém pre ženu v mojom veku musí obsahovať retinol a kyselinu hyalurónovú.

Je to pravda?

Čo by mal obsahovať kvalitný krém na vrásky?

Viete poradiť aj konkrétny produkt?

Denný aj nočný.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Starnutie pleti môžete spomaliť, nie však zastaviť. Kozmetika je na to prikrátka, má však svoje výrazne postavenie v rutine.

Dôležitá je správna hygiena pleti.

Čo sa týka krémov, tak v svojej rutine zaraďte predovšetkým krémy s SPF, retinolom (začnite nižšími koncentráciami), hyalurónová kyselina, vitamín C, občasný chemický peeling. Ošetrenie pleti laserom.

Všetko však s mierou. Na toto je potrebná dlhšia konzultácia ideálne aj s dermatológom, ktorý Vám vyberie kozmetiku presne na mieru.

Medzi kvalitne krémy patria značky napr. Omorovicza, Perricone, Kiehls...

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie