Čo vám pomohlo na viditeľné vrásky?

mia2906
2. jan 2023

Ahojte. Mám po 30ke a dosť vrások (hlavne okolie očí, pod očami, medzi obočím). Čo ideálne z lekárne na citlivú suchu napnutu pleť vám skutočne pomohlo zlepšiť vzhľad pleti? Mám objednaný aj Retinol z Medik8 (3ku), lenže môže sa retinol použiť na celú pleť , aj pod očami? Plánujem na ráno ( po vyčistení vodou bioderma hydrabio) používať krém od Bioderma Hydrabio so SPF alebo Cerave so SPF, lenže tie niesu vyslovene proti vráskam , ale na hydratáciu, či to nevadí? A večer ten Retinol plus hladam niečo účinné čo ešte na večer, či to nema zmysel po retinole?. A aký očný krém bez alkoholu vám fakt zabral? Užívate aj kolagén, ak áno, aký? Ďakujem z rady, ja som v tomto začiatočník 🙂

hipuska
2. jan 2023

@mia2906 tieto vrásky vznikajú mimikou. Skús sa zamyslieť, či pri niečom nestajujes tvár. Mne keď dačo nejde, odkrútiť alebo tak, zmrastim čelo a v podstate celú tvár, neuvedomele. Dávam si na to bacha

zobaka
2. jan 2023

Retinol, kyselina hyaluronova, tejpovanie (to asi najviac zabera) ale popravde ak uz mas vrasky, tak jedine botox ich uplne vyhladi

deti95060810
2. jan 2023

to ide s vekom... už len vyrovnať sa s tým... o 10 - 20 rokov to bude ešte horšie
tu na MK je skupina, ktorá sa venuje tejto problematike...

deti95060810
2. jan 2023

poslala som ti pozvánku do jednej skupiny...plastická chirurgia a estetická dermatológia... možno ťa zaujme

mia2906
autor
2. jan 2023

@hipuska áno už som si uvedomila, žiaľ neskoro, že som veľmi zmurila oči do diaľky a tak...a často na turistike a bez slnečných okuliarov ..plus po dieťati nevyspatost...no neivem ako to teraz zlepšiť ...

mia2906
autor
2. jan 2023

@zobaka zatiaľ by som aspoň chcela mierne vylepšiť stav 😁 a ten Retinol mozem všade ,aj do okolia oči naniesť?

zobaka
2. jan 2023

@mia2906 mozes vsade, ale neviem kolko percentny mas, ale kazdy den sa pouzivanie neodporuca, mozes sa zacat nepekne lupat, este jedna taka poznamka, malo percentne retinoly nepomahaju, treba min 0,5%

miadi
2. jan 2023

Ja pouzivam retinol len pod ocami na noc Asi mesiac . Nejaku vyraznu zmenu som nepostrehla ale paci sa mi Lebo ocne kremy sa zvyknu topit a iritovat oko Takze nikdy som nepouzivala. Ani na tvar kremy lebo mi robia pupaky 🥹 Davaj si ho na noc Lebo nie je dobre ist s nim na slnko.: Ono to narusuje prirodzenu ochranu koze..

dajen_7
2. jan 2023

Krémy a iné veci proti vráskam treba používať ešte pred samotným vznikom keď sa už vraska vytvorí ťažko pomôže krém alebo iné prípravky v tom prípade už len nejaké brusenie, kyselina alebo botox.

biancarv
2. jan 2023

@mia2906 ahoj, mne výrazne pomohlo toto sérum, používam aj krémy od nich už asi 4 roky, ale výrazne pomáha toto sérum, mám 36 rokov.

https://www.notino.sk/bioderma/hydrabio-serum-p...

mia2906
autor
2. jan 2023

@zobaka Retinol 0.3 na začiatok, tak bolo aj písané že pre začiatočníkov 😁. Začnem každý tretí deň a uvidím. Ak s tým budem ok tak zvýšim koncentráciu... No vraj to veľmi vysusa pleť a ja mám dosť suchu tak uvidime

mia2906
autor
2. jan 2023

@biancarv ahoj, presne nad týmto rozmýšľam...len tam nieje avizované že je to anti-age. Pomohlo ti to spevniť? Používaš na noc? 🙂 A asi aj v okolí očí môžem vsak

biancarv
2. jan 2023

@mia2906 mne pomohlo jedine toto. Odporučili mi to raz v jednej lekárni. Používam to aj no okolie očí. Ráno aj večer. Pleť mám pružnejšiu, nie je suchá. A hlavne dávam od 30tky pozor, aby som si zbytočne nemračila čelo a podobne. Čelo mám v oveľa lepšom stave ako keď som mala 30. Nedám na to sérum dopustiť.

zobaka
2. jan 2023

@mia2906 ano retinol vysusuje plet, vlastne tymto sposobom ju zbavuje vrchnej vrstvy a plet sa obnovuje, taka nizka koncentracia je v pohode aj na kazdy den, kazdy druhy, hlavne nech to je ozaj retinol, lebo niektore firmy zavadzaju zlozkami, ktore su neucinne

mia2906
autor
2. jan 2023

@biancarv super, vyskusam ďakujem. A nič anti-age nepoužívas okrem toho? Noo dám si pozor aj na tu mimiku ..ale hlavne by som bola rada keby mladý konečne začal prespávať noci.. lebo o chvíľu budem naozaj vyzerať na 40 😬😁

rk123
2. jan 2023

pomohol mi botox 😂 rychle ucinne hned viditelne

mia2906
autor
2. jan 2023

@rk123 ja neviem, niesom ten typ na botox ..ale zasa tie vrasky mi zacinaju vadit :D a potom by som si musela davat dozivotne ci ako? v tomto sa vobec nevyznam

rk123
2. jan 2023

@mia2906 botox je v prvom rade antiageing, a sice ze sa ti vrasky nebudu prehlbovat. davaju sa male mnozstva tzv.baby botox. samozrejme chapem nie kazdy to chce podstupit, len pisem co zabralo mne..
v zivote by nikto nepovedal ze mam botox, len vyzeram viac “oddychnuto”. ale ci by si si mala davat botox dozivotne to netusim nikdy som sa nad tym nezamyslala.

zobaka
2. jan 2023

@mia2906 efekt botoxu je od 3 - 6 mesiacov, ale tym, ze prestanes extremne pouzivat svaly, ktore vlastne sposobili vznik vrasok, sa tie vrasky zjemnia

biancarv
2. jan 2023

@mia2906 antiage nič nepoužívam. Mám ešte krém od biodermy hydrabio. S tým to sérum kombinujem. Vyskúšaj, uvidíš. Mne sa to osvedčilo a roky som už ani nič iné neskúšala. 😊 Ja mám zase plytký spánok a vstávam veľmi skoro medzi 4-5 prirodzene. Aj keby som chcela spať dlhšie, tak to proste nejde. 😁 Verím, že ti to pomôže rovnako ako mne. 😊

myya
2. jan 2023

@mia2906 skús si dávať kolagén suchu napnutú pleť môžeš mať z jeho nedostatku. Alebo skôr nejaký výživový doplnok na pleť. Krém to rieši iba zvonka no mne viac pohol n kolagén a pitie viac vody.

mia2906
autor
2. jan 2023

@myya dakujem a aky kolagen beries? noo sucha plet je z viacerych faktorov, hlavne nedostatok spanku, stres co zial neviem ovplyvnit ...

drews_beauty
2. jan 2023

Tu je všetko zhrnuté - ako na vrásky pre začiatočníkov 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=jlgBhjcvdao
miadi
2. jan 2023

@mia2906 Hej Ja mam 40 uplne v pohode vek 😉Ja si ho davam len pod oci nie kazdy vecer len ked si spomeniem ale Isla som par x aj kazdy vecer a nic zle to nerobilo . Mam olay retinol24 40ml za $30 Keby som to davala na cely face bolo by to hnet fuc. Tu mam selfie zo vcera mali sme new year dinner party 🎉 Ja ked vidim ceny za Botox kyseliny plastiky Tak si viem predstavit ine cool veci pre deti a starnem prirodzene 😅

myya
2. jan 2023

@mia2906 viem o čom hovoríš mám ťažko postihnutého syna tak malo spánku, stres je u mňa každodenný. Beriem Inca kolagén a používam iba prírodnú kozmetiku a kúpila som si galvanicku žehličku na tvar a na vrásky my fakt pomohla hlavne na čele a mimické pri očiach

mia2906
autor
2. jan 2023

@miadi tak ja mam teda plet v horsom stave ako ty :/ :D vyzeras super... ten retinol si nejako vklepes do vrasok ci ako ?a nan este krem ?

lindusss2016
2. jan 2023

@mia2906 tvarova joga, gua sha, esencialne oleje

miadi
2. jan 2023

@mia2906 Dik. Len si to dam pod oci na tie vrasky a hotovo. Urcite to nemas take zle ako si myslis Ono ta unava je strasna pre oci a kozu. Vsimni si ze ked sa dobre vyspis tak to hnet lepsie vyzera. Mne sa maly zvykol budit ( bol dlhodobo kojeny) a frcala som este v lete na 4 h spanku . 🥹od urciteho veku ta unava je na cloveku vidno. Uz mi konecne prespi tak je to hnet ine. Nedavam si uz na to nic to je hydratacny nocny krem. Davam si na zvysok xichtu niveu Lebo v zime mam Strasne suchu kozu. ( a objavila som super home made peeling z prasku na pecenie)

galioska
2. jan 2023

@mia2906 kup si pupalkovy olej v tobolkach topka na plet,

kaja0210
Autor odpoveď zmazal
Zobraz