Čo by mala obsahovať domáca lekárnička pre novorodenca?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

žijeme na dedine a je tu len jedna dostupná lekáreň. Tá býva otvorená do 15:00, ďalšia je až 30 km ďaleko. Doma máme novorodenca, som prvorodička, tak by som si rada zaobstarala nejaké lieky a prípravky do rezervy.

Aké lieky mám mať pripravené doma pre novorodenca v prípade horúčky, kolík a podobne?

Čo kúpiť domov do rezervy, aby sme v prípade potreby mali dieťatku ako pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

domáca lekárnička pre novorodenca by mala obsahovať:

  • lieky na zníženie horúčky (Paralen čapíky alebo sirup, od 3 mesiacov je možný aj Nurofen),
  • teplomer (bezkontaktný alebo digitálny do konečníka s ohybnou špičkou),
  • kvapky proti nadúvaniu (Espumisan, BabyCalm),
  • probiotiká,
  • rektálnu rúrku, masážny krém na bruško (Pupík),
  • nosnú hygienu (Libenar ampulky), prípadne nosovú odsávačku,
  • čistenie očí (modrý Ocuflash bez konzervantov),
  • 60 % lieh na čistenie pupka, gázové štvorce,
  • krém na zapareniny (Bepanthen, Sudocrem),
  • od lekárky dostanete predpis na kvapky Vigantol (vitamín D) a Kanavit (vitamín K).

Držte sa

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut