Čo je účinné proti vlhkému kašľu pre 11-mesačné dieťa?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

moja 11-mesačná dcérka je aj po skoro 2 týždňoch veľmi zahlienená. Boli sme u lekára, lebo mala štekavý kašeľ. Dostala kalcium a na druhý deň sa hlieny uvoľnili. Celú noc mala vlhký dusivý kašeľ. Nasadila som jej Solmucol. Je to lepšie, soplíkov má menej, ale stále vlhko kašle. Niekedy menej, inokedy viac.

Mám čakať, že jej to prejde?

Aký iný sirup či kvapky jej môžem ešte podať?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi to chce dlhší čas. Neuvádzate ako dlho podávate Solmucol sirup. Odporúčam maximálne 7 - 10 dní.

Následne zvlhčovať vzduch, inhalovať Vincentku.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut