Čo mi pomôže na ekzém vo vulve počas tehotenstva?

Zodpovedané
29. okt 2020

Dobrý deň,

som v 25. týždni a mám ekzém na vulve. Vždy mi na to zaberal Flucinar, ale lekár mi povedal, že mám radšej vydržať a dať si to len v najhoršom prípade.

Sú dni, keď je to lepšie ale potom zas horšie.

Existuje niečo bez kortikoidov, čo by mi na to pomohlo?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre tehotné ženy je vhodný na liečbu ekzému napríklad Bepanthen Sensiderm krém. Môžte ho používať denne a dlhodobo.

Ak by Vám neuľavilo, tak súhlasím s názorom lekára, že v najhoršom prípade môžete naozaj občasne použiť Flucinar.

Bepanthen Sensiderm krém

Bepanthen Sensiderm krém obnovuje ochrannú kožnú bariéru. Neobsahuje kortikoidy.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová