Čo mi pomôže zmierniť, resp. odstrániť slinenie v tehotenstve?

Zodpovedané
25. nov 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. Momentálne som v 13. týždni tehotenstva a mám problémy so zvýšeným množstvom slín. Nestíham ich prehĺtať, musím ich vypľúvať. Som z toho taká vyčerpaná, že musím ležať v posteli a pritom stále odpľúvam do pohára.

Čo mi pomôže zmierniť, resp. odstrániť slinenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

na tento problém bohužiaľ nie sú žiadne lieky ani výživové doplnky. Odporúča sa len jesť častejšie a po malých porciách. Noste so sebou vždy vodu a po malých glgoch popíjajte. Takisto majte so sebou vždy prázdny pohár alebo misku, do ktorej budete vypľúvať nadbytočné sliny.
Mrzí ma to a držím palce, aby vám to čoskoro prešlo. Nebojte sa, nemusí to trvať celé tehotenstvo 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová