Čo odporúčate na prevenciu proti vírusovým ochoreniam na inhalovanie?

Zodpovedané
27. nov 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom problému mojej dcérky. Dcérka nastúpila do škôlky a každé dva týždne je chorá. Vždy dostane soplíky a suchý dráždivý kašeľ.

Momentálne inhaluje Yabro a už po 3 inhaláciach krásne vykašliava.
Môže Yabro používať každý deň aj ako prevenciu, alebo odporúčate na prevenciu niečo iné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je častý problém detičiek, ktoré nastúpia do škôlky. Ich imunitný systém nie je zvyknutý na takýto kolektív a deti si doslova prestriedajú vírusy medzi sebou.
Yabro obsahuje len kyselinu hyaluronovú, ktorá regeneruje sliznicu a potom klasicky chlorid sódny na preplach. Tento roztok kľudne môžte používať aj preventívne ak ho vaša dcérka dobre znáša.
Doplnila by som liečbu ešte niečím na posilnenie imunity, aby bol jej organizmus odolnejší. Skúste napríklad sirup Imunoglukán, je dobré ho užívať aspoň 2 mesiace. Dávkovanie závisí od hmotnosti dieťaťa.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová