Dlhotrvajúci kašel u 4 ročnej dcérky

iveta143
8. apr 2019

Maminy,poradte...uz fakt neviem ako dalej. Dcerka (4roky) uz asi mesiac kasle, niekedy suchy drazdivy kasel, inokedy vlhky...do toho sem tam viroza, to beriem, lebo nastupila do skolky..ale i ked su dni ci tyzdne bez soplikov, ona stale kasle..uz to trva asi mesiac,ked nie viac..neprejde den, aby nekaslala.brali sme uz vsetko mozne...Bronchipret, Mucosolvan, Solmucol, nakoniec na predpis Erdomed, po nom ziadna zmena.a dnes bola prvy den v skolke,a zrazu ma akoby drazdivy kasel. Co este by sme mohli skusit, resp.ake vysetrenie?

patka06
8. apr 2019

skúsili ste aj alergologické vyšetrenie?

sapetka
8. apr 2019

@iveta143 jednoznacne dajte urobit vytery, moj tak dlho kaslal soplil nevedeli sme sa toho zbavit a z vyterov mu vysiel streptokok ktory sa skomplikoval do zapalu pluc

iveta143
autor
8. apr 2019

@patka06 sme sledovani aj na alergologii kvoli alergii na bkm a intol.laktozy, no objednani sme az na jun momentalne na kontrolu...tak neviem ci predsa nepojdeme skor

iveta143
autor
8. apr 2019

@sapetka ona mala vytery pred tyzdnom robene aj z nosa aj z hrdla...tak v nose moraxella, ,mala pamycon a hrdlo ciste, nic nevyslo. co som bola prekvapena

skumavka
8. apr 2019

@iveta143 možno by bolo dobré urobit odber - serologiu na mykoplazmy a chlamydie

nika3136
8. apr 2019

@iveta143 Určite by som dala urobiť všetky krvné testy ako sa tu už spomínalo, ale chcem upozorniť aj na fakt, že kašeľ môže byť nešpecifickým príznakom pri rôznych chorobách, napríklad aj pri refluxe

iveta143
autor
9. apr 2019

@skumavka no mozno hej.len mne je blbe hovorit dr co ma robit

iveta143
autor
9. apr 2019

@nika3136 idem dnes so syncekom do poradne.tak jej spomeniem dcerku a som zvedava ako pochodim

sapetka
9. apr 2019

@iveta143 no my sme mali tiez v nose moraxelu, fala by som urcite urobit krvny obraz a serologiu ako ti radia. Ja som tiez mechcela hovorit dr co ma robit a decko mi dostalo zapal pluc pre nedostatocne vsetrenie. Prisli smw na svk a tu nam urobili vsetky mozne vytery odbery a rtg. Ponaucenie ze dr kde zijeme ked ju poziadam aby urobila nieco viac budem si ma tom trvat pokym to neurobi

ivka2711
9. apr 2019

@iveta143 Ahoj, píšem ti správu 😉

iveta143
autor
9. apr 2019

uz som bola s dcerkou u dr. a dala nam atb....pri syncekovi ked bol mladsi, krasne zabrali...tie iste dala aj teraz dcerke, tak uvidime...samozrejme,niesom zastanca toho,ze za kazdu cenu atb, ale to uz bolo aj na mna vela, a to chuda dieta, ked len kasle,nema den pokoj...

sapetka
9. apr 2019

@iveta143 a co je malej nakoniec? Mala vysoke crp?

iveta143
autor
9. apr 2019

@sapetka z vyteru jej vyslo ze ma v nose moraxellu, brala pamycon a dnes mi dr povedala, ze pamycon niekedy malo zaberie,alebo take nieco...tak dala este celkove atb....crp jej nerobila,lebo nema ani teplotu,nic...momentalne znova sopli o 106 a ten dlhotrvajuci kasel...☹

sapetka
9. apr 2019

@iveta143 hmm.. a nedala si jej tu serologiu urobit?

katrin21
9. apr 2019

Plucne chlamydie a mykoplazmy vysetrit, vytery z nosa , hrdla spravit...
A vyskusat nosnu sprchu , kupis v lekarni.. pozor, nie konvicku, ale sprchu..

katrin21
9. apr 2019

@iveta143 kasel moze byt z nosa, hlieny zatekaju..+su to dychacie cesty prepojene..daj kem zobrat krv ,proste ziadaj testy na tie mykoplazmy a chlamydie

iveta143
autor
9. apr 2019

@sapetka nie, nedala,ak jej tie atb nezaberu, tak uz si vydupem svoje fakt...lebo pred tyzdnom,ked jej brali vyter,tak povedala ze ak nezmizne ten kasel po Erdomede tak potom nas posle na krcne...ale kedze vysla moraxella,a pamycon nezabral tak mame atb....pri mojom synovcovi postupovala presne tak isto,ale jeho uz riesili na krcnom,kde mu dali atb, a kasel a vsetko ostatne zmizlo...tak dufajme ze to bude aj nas pripad

sapetka
9. apr 2019

@katrin21 vytery mala ok, jedine ta moraxela. Ale tiez by som dala serologiu urobit ci tam nie su mykoplazmy alebo chlamydie no ale kazda mama robi podla seba

iveta143
autor
9. apr 2019

@katrin21 do nosa mi nevezme nic, maximalne v spreji morsku vodu

mirkakerka
9. apr 2019

Takto sa moja dcéra trápila dva mesiace minulý rok.... Kašeľ, že nás ani do škôlky nechceli vziať a nález žiadny, aj kvapky Pamycon a žiadne zlepšenie ..... Nakoniec zistili alergiu na trávy... Išla by som na tvojom mieste na alergo na odbery... Všetky sirupy su zbytočne, keď sa neodstráni príčina... Držím prsty

iveta143
autor
9. apr 2019

@sapetka kazda mama chce pre svoje dieta to najlepsie, no to iste by malo platit aj o lekaroch,ze chcu to najlepsie pre svojich pacientov....tak uvidime ci to bolo to najlepsie riesenie...ale popravde ani sa necudujem,ze stale kasle, ked som ju dnes odhlasovala zo skolky a povedala som ze sopli a kasle,tak mi povedali, ze tu vacsina deti sopli a kasle ☹ tak nakoniec dufam ze to bude len fakt v tej imunite,kedze je tam len prvy rok...ale dakujem za rady...urcite to budem riesit ak to bude stale trvat

iveta143
autor
9. apr 2019

@mirkakerka mame zistenu alergiu na ambroziu - nejaka trava ci co, ale kvitne az od augusta...no vraj je velkou kamaratkou pupavy, tak aj vtedy moze mat problemy, no ale pupavy este u nas nekvitnu

katrin21
10. apr 2019

@iveta143 Treba to vyskúšať Ono to vôbec nie je nič hrozné kamoška mi posielala video ako malej dvojročnej Steam čistý nos potom čo mala v nose virus ,skončili v nemocnici lebo mala stále štyridsiatky horúčky a v podstate Na niektoré vírusy iná liečba nie je len to hentak po vyplachovať a dávať probiotiká... fakt je to pomáha ona mala v podstate hlieny a kašeľ 3mesiace a nevedeli prísť Čo je je až na konci nakoniec v nemocnici zistili a kázal je kúpiť túto sprchu a zvládla to.
možno prvé razy budú drevom a plačom ale neskôr zistí že to nič nie je a už to pôjde Treba vyskúšať

katrin21
10. apr 2019

@sapetka no ved aj morexella je nieco, co treba riesit..😉 dala by som vytery aj zopakovat, ci ten pamykon zabral.. ja som veru taka... idem si za zvojim a nebojim sa poziadar lekarov a zatial sa mi to vzdy vyplatilo.. napríklad aj po pôrode keď mi nechcelo klesnúť tlak dole tak už nevedeli čo mi dať aj ja som im navrhla jeden liek čo mi poradila jedna internistka tu na koňovi😂, Normálne som sa s doktorkou išla porozprávať a bola milá povedala že by skúšajú A fakt to pomohlo a za tri dni mi tlak klesol .konecne

sapetka
10. apr 2019

@katrin21 moraxela je patogenna bakt pokial nerobi sarapatu netreba. Osobne si mysli ze ten kasel ke zo zatekajucich soplov. Decko treba nasilu chytit a ten nos vycistit ci sa mu to paci alebo nie.

katrin21
10. apr 2019

@sapetka ale aj kamoška mala práve v úvodzovkách iba zatekajuce sople tri mesiace a z toho je dieťa každý večer a noc kašľala a nakoniec bol výsledok že tam mala cytomegalovírus v nose Takže pokiaľ to treba takto dlho treba to riešiť a pátrať... a tá nosová sprcha jej Teda veľmi pomohla vyplavilo sa to...
A mozno robi tu sarapattu prave ta moraxella.. prave tie.zadne sople..

sapetka
10. apr 2019

@katrin21 no ved jasne. My sme od novembra len soplili a kaslali a teraz sa zistilo vyterom ze tam bol streptokok pneumonie.. serologia bola ok. Vsetko volo aj krv aj crp ok. No ale ked jej dr uz dala atb tak snad take na ktore je morax citliva. Lebo na kasel som estw nepocula zeby sa davali atb..

iveta143
autor
10. apr 2019

@sapetka uz ma 5 davku atb za sebou a mozem povedat ze sa to zlepsuje. Ano dostala ich kvoli tej moraxelle.kedze pamycon nepomohol.a berie na kasel erdomed.lekarnicka mi hovorila ze erdomed umocnuje ucinnost tych atb.takze to musi pomoct.

sapetka
10. apr 2019

@iveta143 hlavne nech to pomoze. Mozno ste mohli ist na orl a vyhnut sa atb. Ale uz teraz je to jedno. Drzim prsty

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz